Απολλων Γεριου 2019-2020

3η συνεχόμενη νίκη για την ομάδα μας η οποία νίκησε με 2-0 τον μαχητικό ΑΠΟ Αγίου Επιφανίου, στο χθεσινό ματς (Κυριακή 13/10/19) στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Α κατηγορίας ΠΟΕΛ.

Η ομάδα μας σκόραρε τα 2 τέρματα στο πρώτο ημίχρονο του παιχνιδιού με τον Νίκο Σταυρου να σημειώνει το πρώτο γκολ στο 41 λεπτό της αναμέτρησης και τον Μιχάλη Κουσιαππα στο 43 λεπτό μετα από σέντρες ακριβείας τού νεοφώτιστου παίκτη της ομάδας μας Νικόλα Ζεύκη.

Αξίζει να σημειωθεί ότι χάθηκαν κλασικές ευκαιρίες για επίτευξη περισσότερων τερμάτων στο 2ο Ημίχρονο με χαρακτηριστικες φασεις εκείνες του Πάνου Χαραλάμπους (περίπου) στο 80 λεπτό και του Βραχιμη Κουρρα στο 90.

Η ομάδα μας στρέφει τα βλέμματα στην επόμενη αγωνιστική όπου θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας την Αναγεννηση Παλουριώτισσας την Κυριακή 20/10/2019 στις 15:00 το μεσημέρι στο Δημοτικο Σταδιο Λευκωσίας.